Monumentalna kolegiata w tumie pod łęczycą stanowi kopię romańskiej katedry. Kolegiata została zniszczona także w wyniku niemieckich bombardowań i ostrzałów podczas ii wojny . Z tego czasu pochodzi zachowany do dziś portal gotycki wiodący do zakrystii. Widok z lotu ptaka od południowego wschodu. Do wnętrza od północy prowadzi romański portal z czasu budowy kościoła.
Portal datowany jest zazwyczaj na około 1160 roku i nosi cechy warsztatu czynnego przy katedrze w moguncji. Kolegiata w tumie pod łęczycą. Bryła świątyni romańskiej na przykładzie. Widok z lotu ptaka od południowego wschodu. Kolegiata została zniszczona także w wyniku niemieckich bombardowań i ostrzałów podczas ii wojny . Kolegiata została zbudowana z granitu, piaskowca i kamienia polnego. Nawa główna jest wyższa i szersza niż towarzyszące jej nawy boczne. Aleksego w tumie pod łęczycą.
Widok z lotu ptaka od południowego wschodu.
Otrzymała formę trójnawowej, orientowanej bazyliki z apsydą i apsydiolą w prezbiterium, . Z tego czasu pochodzi zachowany do dziś portal gotycki wiodący do zakrystii. Kolegiata w tumie jest trójnawową bazyliką pozbawioną nawy poprzecznej czyli transeptu. Widok z lotu ptaka od południowego wschodu. Bryła świątyni romańskiej na przykładzie. Tumska kolegiata to jeden z najwspanialszych zabytków romańskich w naszym kraju. The collegiate church in tum (by łęczyca). Jego portal wysokością sięga pierwszej kondygnacji nawy bocznej. Sam portal przedstawia madonnę z dzieciątkiem i dwa anioły. Kolegiata w tumie pod łęczycą. Aleksego w tumie pod łęczycą. Kolejnym elementem typowo romańskim są biforia i triforia czyli dzielone na dwa lub trzy otwory okienne w wieżach. Nawa główna jest wyższa i szersza niż towarzyszące jej nawy boczne.
Sam portal przedstawia madonnę z dzieciątkiem i dwa anioły. Do wnętrza od północy prowadzi romański portal z czasu budowy kościoła. Z tego czasu pochodzi zachowany do dziś portal gotycki wiodący do zakrystii. Bryła świątyni romańskiej na przykładzie. Jego portal wysokością sięga pierwszej kondygnacji nawy bocznej.
Otrzymała formę trójnawowej, orientowanej bazyliki z apsydą i apsydiolą w prezbiterium, . Na nadprożu wykuto datę 1487, wskazującą zapewne na zakończenie prac . Kolegiata została zniszczona także w wyniku niemieckich bombardowań i ostrzałów podczas ii wojny . Wielokrotnie przebudowywana i niszczona wciąż trwa, . Nawa główna jest wyższa i szersza niż towarzyszące jej nawy boczne. Monumentalna kolegiata w tumie pod łęczycą stanowi kopię romańskiej katedry. Bryła świątyni romańskiej na przykładzie. Aleksego w tumie pod łęczycą.
Kolejnym elementem typowo romańskim są biforia i triforia czyli dzielone na dwa lub trzy otwory okienne w wieżach.
Sam portal przedstawia madonnę z dzieciątkiem i dwa anioły. Kolegiata została zbudowana z granitu, piaskowca i kamienia polnego. Tumska kolegiata to jeden z najwspanialszych zabytków romańskich w naszym kraju. Aleksego w tumie pod łęczycą. Kolejnym elementem typowo romańskim są biforia i triforia czyli dzielone na dwa lub trzy otwory okienne w wieżach. Kolegiata została zniszczona także w wyniku niemieckich bombardowań i ostrzałów podczas ii wojny . Z około 1160 roku portal z tympanonen ukazującym matkę bożą z dzieciątkiem i dwoma aniołami. Widok z lotu ptaka od południowego wschodu. Portal datowany jest zazwyczaj na około 1160 roku i nosi cechy warsztatu czynnego przy katedrze w moguncji. The collegiate church in tum (by łęczyca). Kolegiata w tumie jest trójnawową bazyliką pozbawioną nawy poprzecznej czyli transeptu. Nawa główna jest wyższa i szersza niż towarzyszące jej nawy boczne. Z tego czasu pochodzi zachowany do dziś portal gotycki wiodący do zakrystii.
Tumska kolegiata to jeden z najwspanialszych zabytków romańskich w naszym kraju. Bryła świątyni romańskiej na przykładzie. Otrzymała formę trójnawowej, orientowanej bazyliki z apsydą i apsydiolą w prezbiterium, . Wielokrotnie przebudowywana i niszczona wciąż trwa, . Kolegiata w tumie pod łęczycą.
Aleksego w tumie pod łęczycą. Kolegiata została zniszczona także w wyniku niemieckich bombardowań i ostrzałów podczas ii wojny . Kolegiata została zbudowana z granitu, piaskowca i kamienia polnego. Otrzymała formę trójnawowej, orientowanej bazyliki z apsydą i apsydiolą w prezbiterium, . Wielokrotnie przebudowywana i niszczona wciąż trwa, . Sam portal przedstawia madonnę z dzieciątkiem i dwa anioły. Kolegiata w tumie jest trójnawową bazyliką pozbawioną nawy poprzecznej czyli transeptu. Z tego czasu pochodzi zachowany do dziś portal gotycki wiodący do zakrystii.
Portal datowany jest zazwyczaj na około 1160 roku i nosi cechy warsztatu czynnego przy katedrze w moguncji.
Monumentalna kolegiata w tumie pod łęczycą stanowi kopię romańskiej katedry. Kolegiata została zbudowana z granitu, piaskowca i kamienia polnego. Kolegiata została zniszczona także w wyniku niemieckich bombardowań i ostrzałów podczas ii wojny . Z około 1160 roku portal z tympanonen ukazującym matkę bożą z dzieciątkiem i dwoma aniołami. Bryła świątyni romańskiej na przykładzie. Sam portal przedstawia madonnę z dzieciątkiem i dwa anioły. The collegiate church in tum (by łęczyca). Widok z lotu ptaka od południowego wschodu. Z tego czasu pochodzi zachowany do dziś portal gotycki wiodący do zakrystii. Wielokrotnie przebudowywana i niszczona wciąż trwa, . Portal datowany jest zazwyczaj na około 1160 roku i nosi cechy warsztatu czynnego przy katedrze w moguncji. Aleksego w tumie pod łęczycą. Na nadprożu wykuto datę 1487, wskazującą zapewne na zakończenie prac .
Kolegiata W Tumie Portal - ZespóŠklasztorny Jezuitów z kolegiatÄ pw. Bożego CiaÅa w - Portal datowany jest zazwyczaj na około 1160 roku i nosi cechy warsztatu czynnego przy katedrze w moguncji.. Otrzymała formę trójnawowej, orientowanej bazyliki z apsydą i apsydiolą w prezbiterium, . Do wnętrza od północy prowadzi romański portal z czasu budowy kościoła. Aleksego w tumie pod łęczycą. Jego portal wysokością sięga pierwszej kondygnacji nawy bocznej. Z tego czasu pochodzi zachowany do dziś portal gotycki wiodący do zakrystii.
Tumska kolegiata to jeden z najwspanialszych zabytków romańskich w naszym kraju kolegiata w tumie. Kolejnym elementem typowo romańskim są biforia i triforia czyli dzielone na dwa lub trzy otwory okienne w wieżach.